1 / 6

W niedzielę (21 czerwca) odbyła się pierwsza w historii Poznańska Parada Rowerowa (Posnania Bike Parade), podczas której wszyscy chętni mogli wspólnie przejechać ulicami Poznania na swoich jednośladach i bawić się na plaży miejskiej.

Prowadzona przez Jankesa, prezentera radia Eska, impreza rozpoczęła się na poznańskim Golęcinie, gdzie, w towarzystwie pokazu trialu rowerowego w wykonaniu Piotra Bielaka i teatru rowerowego “Porywacze ciał”, miało miejsce oficjalne rozpoczęcie parady. Następnie uczestnicy przejechali ul. Warmińską, Małopolską, al. Wielkopolską, Nowowiejskiego, al. Niepodległości i Królowej Jadwigi, by na wysokości osiedla Piastowskiego zjechać do Plaży Miejskiej Rataje, gdzie również nie zabrakło atrakcji. Uczestników parady (oraz ich pojazdy) wyróżniały nieprzeciętne, kolorowe przebrania i ozdoby.

Darmowy PRM

Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze była także możliwość bezpłatnego skorzystania z systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego. Wszystko dzięki firmie Nextbike, operatorowi usługi, która przyłączyła się do parady, umożliwiając wypożyczanie rowerów całkowicie za darmo przez cały dzień.

Lato na rowerze

Poznańska Parada Rowerowa została przygotowana na zlecenie firmy Posnania i przy okazji zainagurowała akcję “Rowerowe lato”, za którą odpowiada Urząd Miasta Poznania. W ramach projektu latem w mieście odbędzie się jeszcze kilka wydarzeń promujących jazdę na rowerze, np. Enea Challenge Poznań czy Poznań Bike Challenge.

Czytaj więcej

2 Komentarze

Skomentuj