Piotr Woźny, który do tej pory pracował m.in. jako koordynator programu “Czyste Powietrze” oraz wiceminister cyfryzacji, a później przedsiębiorczości i technologii, został powołany na prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wcześniej tę funkcję sprawował Kazimierz Kujda.

Piotr Woźny został powołany na prezesa NFOŚiGW w piątek, 30 sierpnia. Nominację przyjął z rąk ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Woźny został wybrany na stanowisko w ramach konkursu na szefa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nowy prezes NFOŚiGW wcześniej pracował m.in. jako koordynator rządowego programu antysmogowego “Czyste Powietrze”. Był też wiceministrem cyfryzacji, a później przedsiębiorczości i technologii.

Wcześniej prezesem Funduszu był Kazimierz Kujda. W lutym zrezygnował on z pełnienia tej funkcji. Przez ostatnie miesiące jego obowiązki pełnił Maciej Ryszka, członek zarządu NFOŚiGW.

Obecnie zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej składa się z pięciu osób: Piotra Woźnego (prezesa zarządu) oraz jego zastępców: Anny Mańk, Dominika Bąka, Marka Ryszki i Artura Michalskiego.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj