Wiceprezydent Łodzi Paweł Paczkowski został menadżerem ulicy Piotrkowskiej. Od dziś nadzoruje projekt „Piotrkowska”, czyli kompleksową przebudowę łódzkiego deptaka.

– Wiceprezydent Paweł Paczkowski nadzoruje większość wydziałów, które będą uczestniczyć w tej inwestycji. Powierzenie tej funkcji wiceprezydentowi wpisuje się także w pierwotne założenia strategii rozwoju ulicy – powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

Prezydent powołała również zespół projektowy ds. przebudowy ulicy Piotrkowskiej. Jego szefem został Mariusz Sokołowicz. To pierwszy międzywydziałowy projekt realizowany w Urzędzie Miasta Łodzi. Członkowie zespołu są wyłaniani w porozumieniu z dyrektorami poszczególnych wydziałów magistratu.

– Chodzi o to, by projekt nie był przypisany do jednego podmiotu. Zespół funkcjonujący pomiędzy wydziałami i jednostkami miejskimi, będzie skutecznym narzędziem, umożliwiającym jego realizowanie – podkreślił wiceprezydent Paweł Paczkowski.

W tegorocznym budżecie na przebudowę ulicy Piotrkowskiej zarezerwowano 5,5 mln zł (4,5 mln zł w ZDiT, a kolejny milion w rezerwach celowych). – Szukam kolejnych pieniędzy, które pozwolą nam przyspieszyć prace nad zmianą wizerunku ulicy -zapowiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

Przebudowa ulicy rozpocznie się pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Obecnie trwa konkurs „Piotrkowska Obiecana" na opracowanie koncepcji architektoniczno-plastycznej i zagospodarowanie ulicy Piotrkowskiej w Łodzi na odcinku od pl. Wolności do al. A. Mickiewicza/al. J. Piłsudskiego. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.zdit.uml.lodz.pl Jego wyniki poznamy 14 czerwca br. – Ważne, że w tym konkursie oprócz kwestii estetycznych, będą premiowane również aspekty związane z realnością wykonania projektu z punktu widzenia kosztów i efektów. Chodzi o to, by jak najszybciej rozpoczęły się prace zespołu ds. przebudowy ulicy Piotrkowskiej, by zlecać opracowania techniczne, studia wykonalności i przystępować do procedury przetargowej na przebudowę pierwszego odcinka. Zrobimy wszystko, by wiosną 2012 było widać prace budowlane na ulicy Piotrkowskiej – zapewnił Mariusz Sokołowicz.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na oświetlenie ulicy i fasad budynków. – Mam także nadzieję, że szybko będą toczyć się prace dotyczące budowy wielopoziomowych parkingów w sąsiedztwie deptaka. Teraz rozstrzygamy pierwszy przetarg o udzielenie koncesji. Zgłosiły się dwie firmy. Mam nadzieję, że w trzecim kwartale roku zostanie podpisana pierwsza umowa koncesyjna, która będzie dotyczyć parkingu podziemnego na placu Komuny Paryskiej.pouczyli. Ponadto ukarali 12 właścicieli czworonogów za niedopełnienie obowiązku niezwłocznego usunięcia nieczystości po psach.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj