Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

PiS proponuje program rewitalizacji tysięcy bloków w osiedlach z wielkiej płyty

PiS proponuje program rewitalizacji tysięcy bloków w osiedlach z wielkiej płyty
MŁ/PAP
04.09.2023, o godz. 10:18
czas czytania: około 2 minut
0

- Rozpoczynamy dziś ofensywę programową, czyli przedstawianie nowych konkretów na kolejną kadencję. Konkret PiS: wielki program „Przyjazne Osiedle” - modernizacja i rewitalizacja osiedli oraz bloków z tzw. wielkiej płyty - poinformował w poniedziałek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Premier opublikował film, na którym przedstawił jeden z punktów programu PiS na kolejną kadencję. To nowy program rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty.

“Na osiedlach z wielkiej płyty mieszka ponad 8 milionów Polaków. Cała Polska powinna być przyjazna dla ludzi. Nie chcemy lepszych i gorszych dzielnic. Chcemy, aby mieszkańcy tych osiedli mieli jak najlepszy standard życia i mieszkania. Nie chcieliśmy podziału na Polskę A i Polskę B; i sporo tu zrobiliśmy” – mówił premier Morawiecki. “Teraz chcemy jak najwyższego poziomu życia dla ludzi mieszkających w osiedlach z wielkiej płyty” – dodał.

“Przyjazne Osiedle” ma być przełomem

Podkreślił, że program “Przyjazne Osiedle” to przełom dla mieszkańców osiedli z wielkiej płyty. Przekazał, że program obejmuje rewitalizację tysięcy bloków, nową termoizolację, nowoczesne windy, nowe parki i miejsca odpoczynku dla rodzin. “Tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości zrealizuje tak ambitny projekt” – podkreślił.

We wpisie jest też fragment filmu z czasu, gdy Rafał Trzaskowski jako kandydat PO ubiegał się o stanowisko prezydenta Warszawy. W ramach akcji “Otwarte drzwi dla Warszawy” został poproszony przez mieszkankę o naprawę drzwi, które skleił taśmą samoprzylepną.

“Koniec z dziadostwem i drzwiami sklejonymi taśmą samoprzylepną” – skomentował premier Morawiecki.

Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller zaznaczył w swoim wpisie na Twitterze, że program “Przyjazne Osiedle” “PiS pisze wspólnie z Polkami i Polakami”. “W rozmowach często słyszeliśmy obawy, które dotyczyły stanu i przyszłości osiedli oraz bloków z tzw. wielkiej płyty. Wychodzimy naprzeciw tym trudnościom. Zobowiązujemy się do stworzenia programu “Przyjazne osiedle”” – dodał.

Wyjaśnił, że zakłada on inwestycje rządowe w osiedla z wielkiej płyty, które powstały wiele lat temu. “Zależy nam, aby mieszkańcy żyli tam w odpowiednich warunkach dostosowanych do aktualnych potrzeb” – podkreślił.

W sobotę prezentacja całego programu PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego. “W sobotę w Końskich odbędzie się całościowa prezentacja programu PiS” – przekazał PAP rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024