PKN Orlen planuje budowę elektrowni fotowoltaicznej na terenie Terminala Paliw w Żurawicy

PKN Orlen planuje budowę elektrowni fotowoltaicznej na terenie Terminala Paliw w Żurawicy
PAP/dom
07.02.2022, o godz. 10:32
czas czytania: około 2 minut
0

PKN Orlen planuje budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej do 2 MW wraz z niezbędną do jej wykonania infrastrukturą towarzyszącą na terenie Terminala Paliw w Żurawicy (Podkarpackie). Termin składania ofert w ramach ogłoszonego przez spółkę postępowania wyznaczono do 5 marca.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

W opublikowanym zapytaniu ofertowym PKN Orlen podał, iż obejmuje ono „kompleksowe wykonanie prac we wszystkich branżach w formule EPC polegających na budowie elektrowni fotowoltaicznej wraz z niezbędną do jej wykonania infrastrukturą towarzyszącą na terenie Terminala Paliw w Żurawicy”.

Spółka wyjaśniła jednocześnie, że chodzi o „budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej do 2 MW”, a także o wykonanie przyłącza do sieci elektroenergetycznej i budowę jednej kontenerowej stacji transformatorowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. „Elektrownia fotowoltaiczna, jej główne komponenty i systemy muszą być zaprojektowane i wykonane na czas pracy nie krótszy niż 25 lat od momentu przekazania elektrowni do eksploatacji” – podkreślono w ogłoszeniu.

Całość inwestycji zlokalizowana ma być na terenie Terminalu Paliwowego w miejscowości Żurawica na działce o powierzchni ponad 11,5 ha, przy czym obiekt zostanie przyłączony do nowoprojektowanej części rozdzielnicy głównej SN 15kV dzierżawionej przez spółkę Energomedia, zgodnie z wydanymi warunkami przyłączenia.

PKN Orlen wskazał, że rozpoczęcie prac, objętych postępowaniem, przewiduje z dniem podpisania umowy planowanym na 7 lipca 2022 r., natomiast zakończenie prac powinno nastąpić do 7 miesięcy od daty zawarcia umowy. Termin zakończenia składania ofert wyznaczono do 5 marca 2022 r.

Zgodnie ze strategią Orlen 2030, koncern zamierza w tym czasie osiągnąć poziom 2,5 GW mocy zainstalowanych w źródłach odnawialnych, przy czym 1,7 GW mają zapewnić morskie farmy wiatrowe, a 0,8 GW źródła elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne. Do 2030 r. Grupa Orlen planuje redukcję emisji CO2 o 20 proc. z obecnych aktywów rafineryjnych i petrochemicznych oraz o 33 proc. na MWh w obszarze energetyki.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024