Zakończyła się kolejna edycja realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego programu budowy placów zabaw i miejsc rekreacji na terenach wiejskich.

W 2010 roku na Kujawach i Pomorzu powstało lub zostało zmodernizowanych 38 placów zabaw i 4 miejsca rekreacji. Na realizację tych przedsięwzięć przeznaczono pół miliona złotych.
 
To już piąta edycja programu, który pomaga samorządom lokalnym w tworzeniu bezpiecznych i nowoczesnych miejsc wypoczynku. Po raz drugi, oprócz budowy placów zabaw dla najmłodszych, samorząd województwa wsparł też budowę miejsc rekreacji również dla dorosłych. To wparcie na budowę miejsc spotkań mieszkańców takich jak zielone skwery, ławki i fontanny, a także miejsc aktywnego spędzania czasu: ścieżek edukacyjnych, szlaków pieszych, ścieżek rowerowych, alej spacerowych, placów i terenów sportowych, przystani wodnych, skateparków, parków linowych i ścian do malowania graffiti.

– Wsparcie budowy dostępnych dla wszystkich maluchów placów zabaw, to bardzo ważna pomoc, o czym świadczy duże zainteresowanie samorządów lokalnych naszym programem. Zależy nam zwłaszcza na tym aby dzieci mogły się na nich bawić bezpiecznie  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W 2010 roku dofinansowanie trafiło na budowę 38 placów zabaw. Miejsca harców dla najmłodszych powstały między innymi w Nowym Suminie w gminie Cekcyn, Wełpinie w gminie Lubiewo oraz Radzynku w gminie Brzuze. Miejsca rekreacji dla starszych mieszkańców powstały w Wielgiem, w miejscowości Skąpe w gminie Chełmża, w Orłowie w gminie Płużnica oraz w Grzybku w gminie Osie. Realizacja przedsięwzięć zakończyła się z końcem września. Dotychczas, dzięki dotacjom Urzędu Marszałkowskiego w Kujawsko-Pomorskiem powstało już 208 placów zabaw i miejsc rekreacji.

źródło: kujawsko-pomorskie.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj