Skwer u zbiegu ulic Bielskiej, Obrońców Westerplatte i Mickiewicza w Płocku zmienił wizerunek i wzbogacił sie o nowe rośliny.

Plac o powierzchni ponad 3 tys. m kw. z charakterystycznym okrągłym budynkiem dawnej kwiaciarni pokryły zielone pagórki ponadmetrowej wysokości, między którymi biegną alejki spacerowe wyłożone szarym, beżowym, żółtym i rudawym polbrukiem. Górki osłoniły miejsca wypoczynku od ulicy Bielskiej oraz od parkingu za obiektami handlowymi stojącymi przy ul. Mickiewicza. Nie zabrakło również ławek i parkowych latarni.

Skwer zdobi ponad osiem tysięcy roślin. Do blisko 40 rosnących już drzew, zostało dosadzonych 20 nowych, w tym kasztanowce, klony i miłorzęby. Oprócz tego na placu pojawiło się 1,5 tys. krzewów (kosodrzewiny, berberysy, tawuły, derenie) oraz 2 tys. bylin (kostrzewy, czyśćce, macierzanki i rozchodniki). Każdej wiosny na skwerze zakwitnie 4,5 tys. tulipanów, krokusów i narcyzów.

Wykonawcą prac był Zakład Usług Ogrodniczych Arbor. Firma, przez najbliższe trzy lata, będzie się zajmować również pielęgnacją roślin na skwerze. Koszt prac to około 516 tysięcy złotych oraz 24 tysiące rocznie na utrzymanie zieleni.

źródło: plock.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj