Aktywny wymiar edukacji

 

700 bezpłatnych warsztatów edukacji recyklingowej i 100 wydarzeń sportowych ze zbiórką zużytych puszek odbędzie się w ramach projektu realizowanego przez Fundację Recal. To nie wszystko! Dodatkowo gminy wezmą udział w ogólnopolskim badaniu standardów selektywnej zbiórki odpadów z opakowań metalowych.

 

W ramach projektu ?20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce? Recal przygotuje atrakcyjne formy edukacji ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, kolonistów oraz sportowców. - Do 15 listopada br. będą odbywały się średnio 2 warsztaty edukacyjne dziennie, to bardzo ambitny plan, ponieważ dotąd przeprowadziliśmy maks. 450 zajęć w ciągu roku. ? mówi Jacek Wodzisławski, prezes Fundacji.

 

Celem organizatorów jest zrealizowanie warsztatów, które będą wciągające i pozwolą dzieciom oraz młodzieży wchodzić w interakcje, a nie jedynie biernie słuchać wykładu o recyklingu. Zadaniem warsztatów jest poszerzanie wiedzy o recyklingu oraz zmianę codziennych nawyków dot. segregowania odpadów. Większej aktywizacji mają służyć m.in. konkursy z nagrodami. Ponadto, każdy uczestnik warsztatów otrzyma symboliczny magnesik, fundacja przygotowała aż 40 tys. pamiątkowych gadżetów. ? Te upominki mają wartość merytoryczną, ponieważ magnesy służą do rozpoznawania rodzaju metalu, z którego jest wykonane opakowanie ? przy...