Od blisko 10 lat Izba promuje ciepło systemowe jako najbardziej ekologiczne ogrzewanie w mieście. W trosce o czyste powietrze od ponad czterech lat realizuje działania edukacyjne w zakresie ochrony środowiska.

Od tego roku działania te honorowym patronatem objął sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej, Paweł Sałek.

Program likwidacji niskiej emisji to proces stale realizowany przez niemal wszystkich dostawców ciepła systemowego. Niestety, niemożliwe jest całkowite wyeliminowanie ogrzewania piecowego. Problem w szczególności dotyczy starej infrastruktury mieszkaniowej i wiąże się z dużymi kosztami doprowadzenia ciepła rurociągami, wymagającymi trudnych wykopów w obszarach gęsto zabudowanych, często zabytkowych, a także z niemałymi kosztami założenia wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania w budynkach. Tego typu prace są podejmowane najczęściej wówczas, kiedy jakiś fragment miasta jest poddawany rewitalizacji i wprowadzenie ciepła systemowego jest jednym z kluczowych zadań, mających na celu poprawę komfortu społecznego.

Edukacja od najmłodszych lat

Poprawa stanu powietrza, którym oddychamy, wymaga nie tylko ogromnych inwestycji, ale także zmiany postaw społecznych. Dlatego Izba stawia na edukację. Dostawcy ciepła systemowego dbają o świadomość w zakresie ekologii już od najmłodszych lat. Z tego względu prowadzą działania edukacyjne w przedszkola...