Z roku na rok powiększa się grupa osób sięgających po wodę z kranu w Poznaniu. Dziś regularnie pije kranówkę 63% poznaniaków.
Wyniki uzyskane na przestrzeni lat 2013?2018 pokazywały w miarę stabilne nawyki picia wody z kranu ? do spożywania wody kranowej przyznawało się ok. 50% respondentów, a do częstego picia takiej wody ok. 1/3 badanych. W 2019 r. wzrost deklaracji o piciu wody z kranu można było zaobserwować we wszystkich grupach wiekowych, choć największą zmianę w przedziałach wiekowych 18?35 oraz 36?45.
Uczestników badania pytano także o to, czy noszą wodę przy sobie w ciągu dnia. Aż jedna trzecia z grupy, która ma taki nawyk, odpowiedziała w badaniu, że jest to woda nalewana z kranu do wielorazowego bidonu.
Wzrost jest efektem regularnych działań podejmowanych przez spółkę, zarówno programu edukacyjnego Plusk, podczas którego dzieci poznają m.in. tajniki produkcji wody, jak i obecności saturatora z kranówką podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych czy w przestrzeniach publicznych w upalne dni. Woda jest serwowana w biodegradowalnych kubeczkach.
Od wielu lat spółka prowadzi też kampanię reklamowe na temat wody z kranu. Firma instaluje również poidełka w szkołach i przedszkolach, a niedawno stanęło takie również na lotnisku na Ławicy.