„Człowiek potrzebuje powietrza, tylko powietrza i jedynie powietrza” – pisał Fiodor Dostojewski i trudno się z tym nie zgodzić. Powietrze, choć zupełnie niewidoczne, otula nas szczelnie, jest „paliwem”, które napędza życie na Ziemi. Jednak czy naprawdę wiemy, czym oddychamy? Mieszanką gazów, w której skład wchodzą m.in. tlen i azot? To tylko połowiczna odpowiedź. 

Niestety, coraz częściej ten życiodajny miks zawiera także niebezpieczne dla zdrowia zanieczyszczenia i uczulające alergeny. Smog stał się zmorą naszych czasów. Co zrobić, aby nie wpuścić go do własnego budynku? Nie pozostaje nic innego niż zadbać o dobry mikroklimat we wnętrzach, w czym pomocne będą z pewnością wysokiej klasy oczyszczacze powietrza. A mogą one pracować przez okrągły rok.

Zawirowania związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że spędzamy w budynkach jeszcze więcej czasu niż wcześniej. W dobie pracy zdalnej nasze domy coraz częściej zaczęły pełnić funkcję biur. Niestety, powietrze wewnątrz budynku, paradoksalnie, może być nawet o 70% bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz. Wynika to z wielu różnych czynników.

Po pierwsze, do wnętrz przenikają częściowo smog oraz spaliny. Po drugie, czynnikiem pogarszającym jakość powietrza może być wyposażenie, np. meble wykonane z płyt wiórowych, które wydzielają formald...