Dwukrotnie od 2012 roku wzrosła liczba polskich firm na IFAT, odbywających się w Monachium największych na świecie targach technologii środowiskowych. W tym roku swoje produkty, idee i technologie prezentowało aż 40 przedsiębiorstw z naszego kraju.

Przez pięć dni (13-17 maja) targów IFAT prezentowało się na nich 3305 wystawców z całego świata. Liczba odwiedzających targi przekroczyła w tym roku 140 tys. osób.
Monachijska ekspozycja odbywała się w 18 pawilonach oraz na terenie otwartym. Łącznie zajmowała 26 hektary powierzchni. Kluczowymi zagadnieniami targów były zrównoważone wykorzystanie zasobów, efektywniejszy recykling tworzyw sztucznych oraz właściwe zarządzanie wodą, ściekami i odpadami. Mowa była też o cyfrowej transformacji całego przemysłu i wyzwaniach, jakie stoją przed branżą w kontekście zaostrzającej się polityki i wymogów Unii Europejskiej, zawartych m.in. w przyjętym w kwietniu przez Parlament Europejski Pakiecie Odpadowym.
Nowe technologie z Polski i świata
Targi gromadzą wystawców i uczestników z całego świata i coraz częściej koncentrują się na globalnych problemach w zarządzaniu odpadami, wodą i powietrzem. Największy wzrost liczby wystawców zaobserwowano w tym roku ze strony Japonii, Rosji, Australii, Chin i Słowenii. W sumie aż 58 krajów zaprezentowało swoje produkty i innowacje w branży środowiskowej. Z kolei najwięcej wystawców stanowiły firmy niemieckie, austriackie, włoskie i holen...