Dział „gospodarka wodna” jednak w Ministerstwie Infrastruktury

W piątek, 13 listopada br. w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie przekształcenia Ministerstwa Infrastruktury. Do resortu, które obsługuje m.in. sprawy działów transportu, żeglugi śródlądowej i gospodarki morskiej, trafiła też gospodarka wodna. Jeszcze kilkanaście dni wcześniej zapowiadano, że dział ten wyodrębniony ze zlikwidowanego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zostanie włączony do nowo utworzonego Ministerstwa Klimatu i Środowiska (powstało z połączenia resortów klimatu i środowiska). Ministerstwo Infrastruktury miało z kolei mieć pod swoją pieczą m.in. żeglugę śródlądową i gospodarkę morską. W czwartek, 12 listopada br. w wykazie prac legislacyjnych rządu pojawiły się założenia projektu rozporządzenia rządu dotyczące powołania pełnomocnika do spraw gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej. Ma je przygotować resort kierowany przez Andrzeja Adamczyka. Nowy pełnomocnik ma m.in. przedstawić harmonogram działań mających na celu utworzenie Głównego Urzędu Inwesty...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?