Gmina Puławy modernizuje system wodociągowy

Do końca października br. w miejscowości Gołąb (gm. Puławy) zostanie zmodernizowana i rozbudowana stacja uzdatniania wody. W skład projektu, którego wykonanie powierzono spółce BARTOSZ Bujwicki, Sobiech z Białegostoku, wchodzi m.in. budowa nowego budynku stacji i wyposażenie go w urządzenia technologiczne. Wykonawca deklaruje, że prace będą prowadzone w sposób zapewniający prawidłowe funkcjonowanie obiektu i ciągłość dostaw wody. ? Celem rozbudowy ujęcia jest przede wszystkim poprawa jakości wody pitnej dostarczanej do mieszkańców prawobrzeżnej części gminy, a także zapewnienie ciągłości jej dostaw ? informuje Krzysztof Brzeziński, wójt gminy Puławy.

Inwestor stara się o dofinansowanie realizacji przedsięwzięcia, wartego ponad 1,4 mln zł brutto, ze środków zewnętrznych. Złożono więc wniosek aplikacyjny w ramach RPO Województwa Lubelskiego, a przewidywany koszt dofinansowania to 85% kosztów kwalifikowalnych. Jak zapewniają władze gm. Puławy, po zakończeniu prac system doprowadzania wody do mieszkańców powinien zapewnić pełne bezpieczeństwo dostaw w każdych warunkach atmosferycznych.

W Bełchatowie ruszają prace!

Na terenie oczyszczalni ścieków w Bełchatowie wznowiono inwestycję polegającą na modernizacji węzła przyjmowania ścieków i części mechanicznej, prowadzoną w ramach projektu pn. ?Budowa i modernizacja systemu sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Miasta Bełchatowa?. Realizacji wartego ponad 6 mln zł brutto zadania podjęło się Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane INFRA z Gorzowa Wielkopolskiego. Wykonawca dokończy przerwane roboty, prowadzone dotychczas w ramach Kontraktu 10, które obejmują m.in. przebudowę instalacji i wymianę urządzeń w komorze krat, modernizację studni zbiorczej, budowę nowej pompowni wody technologicznej, przebudowę instalacji i wymianę urządzeń w węźle osadnika wstępnego, wykonanie nowych obiektów pompowni osadu wstępnego i części pływających. W ramach inwestycji zaplanowano także budowę nowych obiektów, takich jak piaskownik, zbiornik defosfatacji wraz z instalacją chemicznego strącania fosforu, stacja zlewna osadów ściekowych dowożonych z oczyszczalni przydomowych oraz stacja zlewna ścieków przemysłowych.

Na realizację zadania pozyskano dofinansowanie z POIiŚ 2007-2013 w ramach działania 1.1. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji powyżej 15 000 RLM. Zakończenie prac budowlanych przewidziano na 15 września 2016 r.

Na podstawie informacji Urzędu Zamówień Publicznych, opracowała Martyna Matuszczak.