W artykule potwierdzono zasadność stosowania kamery inspekcyjnej przez firmy zajmujące się systemami kanalizacyjnymi. Dokonano tego w oparciu o doświadczenie zdobyte przez autora podczas ponad 10-letniej pracy w Wodociągach Białostockich przy obsłudze systemu inspekcyjnego RCA 1000 firmy Rausch oraz zestawów przenośnych firmy Kanro.
 
W każdej firmie zarządzającej systemem czy systemami kanalizacyjnymi istnieje człowiek
lub zespół ludzi, którzy są odpowiedzialni za podejmowanie decyzji odnośnie dalszego eksploatacyjnego postępowania. Do tej pracy potrzeba wielu informacji i technologii, które te dane mogą zapewnić. Jedną z nich jest kamera TV do kanalizacji.
Jakie możliwości ona daje? Czy sprosta naszym wymaganiom dotyczącym podziemnej infrastruktury? Czy dostarczy niezbędne informacje? Czy będziemy mogli w odpowiedni sposób je wykorzystać?
Korzyści, jakie może przynieść monitoring kanalizacji, zależą w dużej mierze od zespołu inspekcyjnego i posiadanej kamery bądź systemu monitorującego.
 
Główne zadanie
Monitorowanie kamerami jest zadaniem typowym dla eksploatacji sieci kanalizacyjnych (sanitarnych, deszczowych czy ogólnospławnych) i powinno
się je wykonywać systematycznie od momentu pojawienia się samochodu inspekcyjnego.
Po zapoznaniu się i wdrożeniu metod prowadzenia prac inspekcy...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?