Sprawne zarządzanie systemem wodociągowym wymaga stosowania narzędzi gwarantujących wiarygodną analizę i dostęp do danych koniecznych w procesie podejmowania decyzji. Dotyczy to niemal wszystkich jednostek organizacyjnych przedsiębiorstwa. Trudno sobie wyobrazić, aby mogło się to odbyć bez udziału osiągnięć informatyki.

Jej zastosowania nie ograniczają się do programów, choćby nawet bardzo wyrafinowanych, zbierających dane z określonego obszaru, np. finansów, logistyki czy monitoringu. O ile tego typu aplikacje wydawały się wystarczające w latach 80. czy nawet 90. XX w., o tyle dzisiaj nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem jest praktycznie niemożliwe bez systemu spinającego wszystkie działy firmy, systematyzującego i archiwizującego posiadaną wiedzę. Takiego, który gwarantowałby bezpieczeństwo danych, ich nieustanną aktualizację, spójność, przejrzystość i dostępność. Dane nieaktualne, mało wiarygodne bądź niedostępne w momencie, gdy decyzja musi być podjęta, są bezwartościowe.
Postępujący proces informatyzacji wymusza integrację różnego rodzaju oprogramowania i wielu rodzajów danych wykorzystywanych w niemal wszelkich komórkach organizacyjnych przedsiębiorstwa. Począwszy od finansów i księgowości, a skończywszy na mapach numerycznych i systemach monitoringu.
Od współcześnie wykorzystywanych systemów oczekuje się wysokiego poziomu jakości, integracji i sp&oac...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?