Inwestycje przyjazne środowisku, tzw. proekologiczne, realizowane w ramach programów unijnych i współfinansowane z funduszy pomocowych, w świetle podpisanych przez nasz kraj zobowiązań akcesyjnych mają szczególne znaczenie. Ich realizacja umożliwia bowiem osiąganie standardów unijnych w sektorze gospodarki wodno-ściekowej czy odpadowej, podnosząc tym samym jakość życia naszego społeczeństwa.

Jednak nie należy zapominać o tym, iż procesy inwestycyjne związane z sektorem ochrony środowiska najczęściej nie należą do łatwych. Na poszczególnych etapach ich realizacji napotyka się niejednokrotnie na znaczące przeszkody, których pokonanie otwiera drogę do sukcesu. Pierwszym istotnym krokiem w tym kierunku jest dobry pomysł na inwestycję, który musi spotkać się z uznaniem i poparciem wielu osób. Od niego wszystko się zaczyna, ale do zakończenia i oddania projektu trzeba pokonać długą i wyboistą drogę. Przekonali się o tym ci, którym udało się ją pomyślnie przejść.
Polskie Stowarzyszenie Beneficjentów Funduszy Pomocowych za jeden z priorytetowych celów stawia sobie promowanie efektywnej absorpcji środków unijnych na inwestycje uwzględniające problematykę ekologiczną. Dlatego już od trzech lat organizuje konkurs pn. „Lider Eko-Inwestycji”, kierowany do inwestorów, wykonawców i inżynierów kontraktów, którzy w ostatnich trze...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?