Przedstawiciele gmin stają w obliczu rozmaitych problemów związanych z funkcjonowaniem punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. jednym z z nich jest status formalno-prawny, na który uwagę zwróciła czytelnika "Przeglądu komunalnego" w liście przesłanym do redakcji. 

Co i jak trzeba poprawić w funkcjonowaniu PSZOK-ów?Takie pytanie było esencją opublikowanego na łamach marcowego wydania ?Przeglądu Komunalnego? artykułu będącego zapisemprzebiegu debaty pt. ?PSZOK-ów mało, pytań dużo?. Spotkanie nt. problemów związanych z funkcjonowaniem punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnychzostało zorganizowane 25 lutego br. przez redakcje miesięczników ?Przegląd Komunalny? oraz ?Recykling?.

Wśród głównych problemów poruszanych podczas debaty znalazły się kwestie dotyczące ich zdefiniowania, stworzenia efektywnego modelu ich funkcjonowania, znalezienia dogodnej lokalizacji oraz związanych z tym kosztów. Uczestnicy spotkania rozmawiali także o działaniach, jakie należy przeprowadzić, aby zachęcić mieszkańców do selektywnej zbiórki odpadów.Zastanawiali się oni również nad tym,jak z organizacją PSZOK-ów mają sobie radzić przedstawiciele gmin i na jakie aspekty prawne powinni zwracać szczególną uwagę.

W nawiązaniu do tego artykułu do redakcji wpłynął list od czytelniczki pracującej w urzędzie gminnym, zajmującej się kwestią zagospodarowania odpadów. Treść li...