Rozwój nowoczesnej infrastruktury sportowej umożliwia różnorodną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. 
Zainteresowanie mieszkańców aktywnym wypoczynkiem rośnie z roku na rok, co rodzi potrzebę zapewniania miejsc do realizacji tych pasji i rozwijania umiejętności. Dzięki temu co raz częściej miasta inwestują w modułowe tory do rekreacyjnej jazdy na rowerze, rolkach, deskorolkach czy hulajnogach. 
Pumptracki modułowe, bo o nich mowa, to tory rowerowe składające się z band, pompek rozpędowych oraz pompek prostych, które w połączeniu ze sobą tworzą zamkniętą pętlę. Przejazd przez tor odbywa się bez pedałowania. Kluczową rolę odgrywa tutaj praca mieści i koordynacja ruchowa. Technologia wykonania pumptracków wypływa na wysoką trwałość obiektu i bezpieczeństwo użytkowników, a modułowość pozwala na etapową budowę. Montując najmniejszy z dostępnych torów, wystarczy w późniejszych latach dokupić kolejne moduły, by zwiększyć długość i atrakcyjność pierwotnego rozwiązania.


Pumptrack modułowy w mieście ma wiele zalet. To przede wszystkim obiekt przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od wieku, a więc miejsce spotkań rodziców z dziećmi, przyjaciół i znajomych z osiedla. To miejsce, które łączy pokolenia. Można w nim organizować warsztaty i zawody. Umożliwia kształtowanie prozdrowotnych postaw wśród dzieci i młodzieży. W końcu ? to miejsce dostosowane do otaczającej przestrzeni i infrastru...