Musimy być na topie

 

Z Piotrem Przytockim, prezydentem Krosna, rozmawia Tomasz Szymkowiak.

 

Jakim miastem jest Krosno w zakresie usług publicznych związanych z gospodarką komunalną?

Na pewno dużo nowocześniejszym niż jeszcze na przełomie wieków. Wszystko dzieje się w synergii ? przychodząc w 2002 r. do pracy, nie wyrzuciłem do kosza opracowanych w poprzedniej kadencji projektów, tylko podjąłem się realizacji tego, co mi zostawiono ? przede wszystkim budowy zakładu unieszkodliwiania odpadów w latach 2002-2006. Dzisiaj zakład ten jest modernizowany, m.in. pod kątem większej skuteczności odzysku odpadów, ale musimy też poradzić sobie z przetwarzaniem odpadów biologicznych, a to jest ogromne wyzwanie, m.in. w kontekście odorowym. Staram się uświadamiać mieszkańcom, jak ważne jest segregowanie odpadów u źródła, i w gospodarstwach indywidualnych rzeczywiście jest ono na niezłym poziomie. Pracujemy teraz nad mieszkalnictwem wielorodzinnym, tam jest największy problem z segregacją, ale krok po kroku realizujemy działania, które pozwalają ludziom prowadzić taką segregację.

Jeśli chodzi o gospodarkę wodno-ściekową, to nieustannie trwa modernizacja oczyszczalni ścieków ? w każdej kadencji coś jest poprawiane, modyfikowane, dostosowywane do tych przepisów, które albo już obowiązują, albo za chwilę będą obowiązywać. Stawiamy na wykorzystanie osadów ściekowych, a...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?