Podczas Gali Finałowej Konkursu Ekologicznego Hewlett-Packard „W harmonii z przyrodą”, która odbyła się 13 czerwca br., poznaliśmy laureatów V edycji tego przedsięwzięcia.

Laureaci edycji Konkursu dla organizacji pozarządowych, studenckich kół naukowych i uczestników indywidualnych

Konkurs wyłania najciekawsze inicjatywy przyczyniające się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska w Polsce. Przyznane nagrody finansowe mają wspomóc wyróżnione organizacje w kontynuacji podjętych działań proekologicznych. W bieżącym roku spośród 583 nadesłanych projektów jury, skupiające ekspertów w dziedzinie ochrony środowiska, wyłoniło pięciu finalistów. Laureatami I nagrody (15 tys. zł) zostały ex aequo Stowarzyszenie „Eko-Inicjatywa” w Kwidzynie za projekt „Wiklinowy Kwidzyn” oraz Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Kadłubie k. Strzelec Opolskich za „Program ekologiczny – Środowisko Wspólnym Domem”. II miejsce i nagrodę w wysokości 10 tys. zł przyznano przedsięwzięciu pod nazwą „Program ochrony trzmieli w Polsce środkowej”, prowadzonemu przez Towarzystwo Badań i Ochrony Przyrody w Kielcach. Natomiast III miejsce ex aequo zajęły „Kampania na rzecz doliny rzeki Rospudy” Stowarzyszenia Pracownia na Rzecz Wszystkic...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?