?Nie traktuj smogu jak powietrza? ? pod takim hasłem Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie i dostawcy ciepła systemowego realizują wspólne działania uświadamiające, w jaki sposób można ograniczyć smog.

Program edukacyjny wspierany jest ogólnopolską kampanią promocyjną, wykorzystującą zarówno ogólnopolskie, jak i lokalne stacje radiowe oraz działania w Internecie.

Jak ograniczyć smog?

Jak wska­zują dane Generalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska ? naj­więk­szym wytwórcą szko­dli­wych sub­stan­cji są indy­wi­du­alne źró­dła cie­pła. Dlatego naj­lep­szym spo­so­bem na likwi­da­cję niskiej emi­sji i smogu w mia­stach jest ogra­ni­cze­nie zanie­czysz­czeń pocho­dzą­cych z przy­do­mo­wych pale­nisk w cen­trach miast. Naj­wy­god­niej­szym roz­wią­za­niem, z punktu widze­nia użyt­kow­nika, na zastą­pie­nie dotych­cza­so­wego sposobu na cie­pło, jest podłą­cze­nie budynku do sieci cie­płowniczej i ogrze­wa­nie miesz­ka­nia cie­płem systemo­wym ? oczy­wi­ście tam, gdzie jest to moż­liwe i eko­no­micz­nie uza­sad­nione. Jed­no­cze­śnie dla zmniejszenia zanieczyszczeń w miastach należy wspie­rać pro­duk­cję cie­pła i prądu w jed­nym pro­ce­sie, tzw. koge­ne­ra­cji. Dzięki temu pozbę­dziemy się źró­deł emi­sji zanie­czysz­czeń w mia­stach, a także opty­mal­nie wyko­rzy­stamy natu­ralne zasoby.

Pro­duk­cja w elektrocie­płowni odbywa się w opty­mal­nych, kon­tro­lo­wa­nych warun­kach. Odpo­wi...