Spotkanie branży wodociągowej w Dźwirzynie stało się przestrzenią do rozmów o przyszłości sektora, który dziś mierzy się z wielowymiarowymi wyzwaniami. W centrum uwagi znalazły się kwestie legislacyjne, w tym procedowane projekty ustaw dotyczących jakości wody i taryf, a także nowe obowiązki związane z cyberbezpieczeństwem. Nie zabrakło również dyskusji o innowacjach technologicznych, ekologii, energetyce odnawialnej i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw wodociągowych.
Wrześniowe spotkanie środowiska wodociągowego w Dźwirzynie – organizowane wspólnie przez Lubuskie Forum Wodociągowe i Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe – zgromadziło szerokie grono przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych z całej Polski. W hotelu Senator debatowano nie tylko o problemach dnia codziennego, ale przede wszystkim o strategicznych kierunkach rozwoju branży. Dwa dni obrad potwierdziły, że sektor wodociągowy stoi dziś na styku wielu wyzwań: legislacyjnych, technologicznych, środowiskowych i społecznych.
Legislacja w centrum uwagi
Pierwszego dnia najwięcej emocji wzbudziła debata Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, moderowana przez Tadeusza Rzepeckiego i Ryszarda Sobieralskiego. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim dwóch równolegle procedowanych projektów ustaw: tzw. ustawy jakościowej oraz propozycji rządowej w ...
Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!
Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?