W nowy rok wchodzimy z nowymi siłami, pełni zapału i chęci do pracy, z nadzieją, że tematów, które zainteresują naszych czytelników, nie zabraknie.

Myślę, że czytelnikom spodoba się styczniowy numer „Wodociągów-Kanalizacji”, w którym opisujemy szereg różnorodnych zagadnień, sięgając po tematy z pogranicza informatyki, finansów i zarządzania czy prawa. W bieżącym wydaniu szczególnej uwadze polecam dział „Oczyszczanie ścieków”. Publikujemy tu kolejny artykuł z zaplanowanego cyklu, który dotyczyć będzie wszystkich związanych z oczyszczalniami ścieków aspektów – od projektu po eksploatację. Autorzy, Eugeniusz Klaczyński i Piotr Ratajczak, podejmują temat bilansu jakościowego i ilościowego. A kolejną część będzie można przeczytać już za miesiąc.
W numerze styczniowym króluje „Raport Wod-Kan” i jego temat – „Kanalizacja terenów niezurbanizowanych”. Zapewne wszyscy z uwagą przeczytają artykuł Zenona Świgonia, poświęcony analizie stanu kanalizacji na terenach niezurbanizowanych w Polsce.
Początek roku skłania do zastanowienia się nad kierunkiem, w którym chcemy pójść, a także nad celami, które pragniemy osiągnąć. Również w redakcji „Wodociągów-Kanalizacji” włożyliśmy sporo pracy w zaplanowanie działań wydawniczych na cały rok. Obok typowej dla każdej redakcji pracy piśmienniczo-reportersko-redaktorskiej, zamierzamy również podejmować inicjatywy, które będą sprzyjały centralizacji życia branży. Będziemy starali się uczestniczyć w życiu środowiska wod-kan oraz organizować służące temu spotkania. Nie zabraknie nas na konferencjach, targach, podczas Branżowych Śniadań Mistrzów, które poświęcimy najbardziej godnym omówienia problemom.
Postanowienia noworoczne mają to do siebie, że czasem trudno je w codziennym życiu wdrażać i egzekwować. Jestem jednak pewna, że nam to nie grozi – wszak to nasi czytelnicy będą czuwać nad tym, żeby chciało nam się chcieć.
Czego nam wszystkim życzę w 2012 r.
 

Anna Lembicz