Produkty chemiczne przechowywane są w pojemnikach, z którymi nie istnieje możliwość zajścia reakcji chemicznej. Rozpatrując możliwości gospodarowania odpadami opakowaniowymi po produktach chemicznych, należy sięgnąć do karty charakterystyki substancji znajdującej się wewnątrz opakowania.
Opakowaniami w rozumieniu ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych1 są wprowadzone do obrotu wyroby wykonane z jakichkolwiek materiałów przeznaczonych do przechowywania, ochrony, przewozu, dostarczania lub prezentacji wszelkich produktów, od surowców do towarów przetworzonych, a także części opakowań i elementy pomocnicze połączone z opakowaniami i przeznaczone do tego samego celu co dane opakowanie.
Produkty chemiczne przechowywane są w pojemnikach, z którymi nie istnieje możliwość zajścia reakcji chemicznej. Najczęściej stosowane są opakowania z metalu lub tworzyw sztucznych. Preferowane są również opakowania z metalu z wkładką z tworzyw sztucznych, uniemożliwiającą kontakt substancji z metalem2. Substancje chemiczne w postaci stałej – proszki, granulaty – pakowane są często w worki papierowe bądź z tworzywa sztucznego.
Dla zapewnienia prawidłowej gospodarki odpadami opakowaniowymi są one odpowiednio znakowane. Wzory oznakowania ujęto w rozporządzeniu w sprawie wysokości kaucji na o...