W sierpniu na terenie firmy Titan Eko w Rokiernicy, miało miejsce uroczyste odebranie pojemników, nagrody w I edycji Konkursu o Szklaną Statuetkę „Przeglądu Komunalnego”, przyznanej gminie Sośno. Nagrodę rzeczową w I edycji Konkursu stanowiły pojemniki 1,5 m3, przeznaczone do zbiórki stłuczki szklanej [Fot.: Wójt Mieczysław Droboszewski (po prawej) dziękuje za przyznanie nagrody Dyrektorowi Generalnemu Titan Eko Gerardowi Whelanowi]. Ta imponujaca nagroda została odebrana dopiero niedawno. Wójt Gminy Mieczysław Droboszewski dziękując fundatorowi, osobiście przyjechał odebrać pojemniki. Rozstawienie ich w Sośnie i okolicznych wsiach będzie dużym krokiem naprzód w selektywnej zbiórce szkła, kolorowe pojemniki dodatkowo zdopingują mieszkańców – mówił wójt. Do Sośna pojedzie 12 pojemników na szkło oraz dwa do czasowego przechowywania zużytych akumulatorów i baterii.
Sośno jest czystą gminą, selektywna zbiórka została tam wprowadzona już w 1996 roku, kiedy w wyniku przetargu zakupiono pojemniki i wyposażono w nie każde gospodarstwo. Jeszcze wcześniej bo już w 1993 roku powstało tam Gminne Wysypisko Odpadów Stałych, wtedy również narodził się pomysł stworzenia kompleksowego systemu...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?