Zakończenie „Programu poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki” było przyczynkiem dla zorganizowania Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Działania kształtujące czystość zlewni rzek polskich”, która odbyła się w Jaśle we wrześniu br. Jej organizatorami byli Związek Gmin Dorzecza Wisłoki oraz Podkarpacka Szkoła Wyższa.
 
Do zorganizowania tej konferencji skłoniło nas zakończenie realizacji jednego z największych projektów grupowych w Polsce – mówił w trakcie powitania gości Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło, sprawujący jednocześnie funkcję przewodniczącego Zarządu Związku Gmin. – Spotkanie ma zaprezentować obecne wyzwania związane z ochroną wód i przyczynić się do propagowania w Polsce działań w tym obszarze.
 
Charakterystyka projektu
Zaczęło się od charakterystyki projektu, w ramach którego zbudowano 600 km kanalizacji, 90 km sieci wodociągowej i 10 oczyszczalni ścieków, a ponadto zmodernizowano cztery oczyszczalnie i dwie stacje uzdatniania wody. Oprócz szerokiego zakresu wykonanych prac, przy których zatrudniono łącznie ok. 600 osób, istotne jest też to, iż projekt realizowany był na terenie 16 gmin, które do wspólnych działań zjednoczyła rzeka Wisłoka. – Jest to nie tylko jeden z nielicznych projektów gr...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?