Prawa natury w mieście
Wcałej Europie zieloną infrastrukturą miejską zarządzają głównie władze lokalne, ale wielu z nich stoi w obliczu koniecznych redukcji budżetu, w związku z tym poszukuje się alternatywnych opcji zarządzania i coraz częściej zwraca się ku rozwiązaniom opartym na naturze, które wykorzystują procesy ekologiczne, są opłacalne, a także przynoszą korzyści środowiskowe i społeczne.
Powrót do natury
Antidotum stają się rozwiązania wpływające na zwiększenie lokalnej różnorodności biologicznej i na poprawę estetyki, czyli odporne na warunki miejskie nasadzenia naturalistyczne i wieloletnie łąki, jako realistyczna alternatywa dla wymagającej regularnego koszenia trawy. Nigel Dunnett jest jednym z wiodących światowych głosów w temacie innowacyjnych podejść do doboru gatunkowych roślin w przestrzeniach miejskich oraz pionierem nowego ekologicznego podejścia w projektowaniu jako do synonimu ewolucji metod naturalistycznych. Jego prace koncentrują się wokół zagadnień integracji ekologii i architektury krajobrazu w celu uzyskania dynamicznych, różnorodnych i dostosowanych do natury krajobrazów o niskim nakładzie i dużym wpływie na otoczenie. Nieustannie poszukuje okazji do wprowadzenia ekscytujących naturalnych grup nasadzeń w miastach, które sprostają wyzwaniom związanym ze zmianą warunków klimatycznych i urbanizacją.
Nigel Dunnett urodził się w 1962 r. Wychował się na wsi w Wielkiej Brytanii, gdzie od młodzieńczego wieku interesował się przyrodą. ...