Podsumowanie doświadczeń w realizacji projektów hybrydowych i przedstawienie działań w tym obszarze w perspektywie finansowej 2014-2020 to temat konferencji zorganizowanej 27 listopada 2013 r. przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIiR).

Celem konferencji ?Projekty hybrydowe w Polsce 2014-2020 ? szansą na rozwój PPP. Doświadczenia z lat 2007-2013 i perspektywy na lata 2014-2020? było wskazanie przykładów realizacji i przedstawienie nowych możliwości dla projektów hybrydowych. W obradach wzięli udział członkowie Platformy Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) i przedstawiciele podmiotów publicznych oraz praktycy.

Spotkanie zainaugurował Robert Kałuża, dyrektor Departamentu Wsparcia Projektów Partnerstwa Publiczno-Prywatnego MIiR, referatem pt. ?Wsparcie dla projektów hybrydowych w ramach Platformy PPP?. Następnie prelegent objął funkcję moderatora dyskusji poświęconej doświadczeniom płynącym z wdrażania projektów hybrydowych w latach 2007-2013. W trakcie panelu dyskusyjnego Bożena Przewoźna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Poznania, podzieliła się doświadczeniami z realizacji poznańskiego projektu spalarni. W wystąpieniu wskazała na rolę właściwego przygotowania i prowadzenia fazy dialogu konkurencyjnego. Zainteresowanie uczestników wzbudziła pozytywna ocena fazy przygotowawczej tego projektu, wystawiona przez Najwyższą Izbę Kontroli (NIK). Ocena ta, jak wyjaśnił ...