Podsumowanie doświadczeń w realizacji projektów hybrydowych i przedstawienie działań w tym obszarze w perspektywie finansowej 2014-2020 to temat konferencji zorganizowanej 27 listopada 2013 r. przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIiR).

Celem konferencji ?Projekty hybrydowe w Polsce 2014-2020 ? szansą na rozwój PPP. Doświadczenia z lat 2007-2013 i perspektywy na lata 2014-2020? było wskazanie przykładów realizacji i przedstawienie nowych możliwości dla projektów hybrydowych. W obradach wzięli udział członkowie Platformy Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) i przedstawiciele podmiotów publicznych oraz praktycy.

Spotkanie zainaugurował Robert Kałuża, dyrektor Departamentu Wsparcia Projektów Partnerstwa Publiczno-Prywatnego MIiR, referatem pt. ?Wsparcie dla projektów hybrydowych w ramach Platformy PPP?. Następnie prelegent objął funkcję moderatora dyskusji poświęconej doświadczeniom płynącym z wdrażania projektów hybrydowych w latach 2007-2013. W trakcie panelu dyskusyjnego Bożena Przewoźna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Poznania, podzieliła się doświadczeniami z realizacji poznańskiego projektu spalarni. W wystąpieniu wskazała na rolę właściwego przygotowania i prowadzenia fazy dialogu konkurencyjnego. Zainteresowanie uczestników wzbudziła pozytywna ocena fazy przygotowawczej tego projektu, wystawiona przez Najwyższą Izbę Kontroli (NIK). Ocena ta, jak wyjaśnił ...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?