Podstawą wykorzystania unijnych pieniędzy są dobre projekty. Umiejętność formułowania celów projektów zgodnych z priorytetami UE i współpracy na forum międzynarodowym oraz przekazywania informacji o wynikach projektów mogących być przedmiotem wdrożenia i upowszechnienia stanowi ciągle wiedzę bardzo niewielu ludzi. Chcąc dotrzeć do szerszego grona oraz zachęcić do składania aplikacji po środki będące w gestii Komisji Europejskiej, postanowiliśmy z działu Projekty wyłonić nowy dział: Projekty europejskie w Polsce.
W dziale tym chcemy promować wyniki zakończonych projektów dotyczących energetyki odnawialnej, realizowanych przez polskie instytucje i przedsiębiorstwa w międzynarodowych konsorcjach w ramach 5. i 6. Programu Ramowego Badań i Rozwoju UE, wyniki innowacyjnych projektów realizowanych w ramach Programu Energetycznego UE (w szczególności podprogramu ALTENER) oraz wyniki projektów w ramach inicjatywy europejskiej INTERREG.
Do współredagowania tego działu zaprosiliśmy Grzegorza Wiśniewskiego, dyrektora Centrum Doskonałości w obszarze Energetyki Odnawialnej w Polsce i Europejskiego Centrum Energii Odnawialnej EC BREC/IBMER, współpracownika - konsultanta miesięcznika od czasu jego powołania.
Zapraszamy do współpracy krajowych uczestników i beneficjentów projektów europejskich w Polsce. Opisy udanych projektów prosimy kierować na adres redakcji.
Celem ujednolicenia podstawowych informacji o projekcie prosimy o tabelaryczne zestawienie danych wg wzoru...