Najciekawsze i najbardziej efektywne projekty edukacyjne, to takie, które są realizowane z odpowiednimi partnerami. W gąszczu różnorodnych akcji, mających na celu podniesienie świadomości w zakresie recyklingu, trudno czasem znaleźć te, w które warto się zaangażować.

? W dzisiejszym świecie najcenniejszym dobrem stają się informacje. Jednak przy ich natłoku łatwo stracić jasność widzenia. Partnerstwa lokalne często stanowią o sile projektów, a nierzadko są jedynym sposobem na ich pozyskanie ? np. z funduszy czy w ramach zamówień publicznych ? wyjaśnia Emilia Seweryn, koordynator projektów edukacyjnych w firmie Abrys. Myśl ta stała się przyczynkiem do zorganizowania debaty ?Ekologiczny kącik matrymonialny, czyli znajdź partnera do projektu edukacyjnego?, która odbyła się w ramach Eko Forum podczas Targów Edukacyjnych (20 marca 2015 r.).

Tematem spotkania były projekty z zakresu edukacji ekologicznej. Opowiedzieli o nich prelegenci, reprezentujący fundacje, parki krajobrazowe, firmy oraz związki międzygminne. Podczas wydarzenia można było posłuchać o różnorodnych pod względem formy, zasięgu i grupy docelowej projektach edukacyjnych. Jednym z podejmowanych tematów był też recykling.

Ukryta wartość

Krajowy Plan Gospodarki Odpadami Komunalnymi 2014 podaje, że średnia zawartość tworzyw sztucznych w odpadach komunalnych wynosi blisko 13%. ? Niestety, nadal często zdarza się, że ze względu na...