Jak już informowaliśmy, Polska Izba Ekologii powołuje ekspertów w tak ważnych dyscyplinach, jak: gospodarka wodno-ściekowa, ochrona powietrza, ochrona przed hałasem i wibracjami, gospodarka odpadami, ochrona przyrody, postępowanie w sprawie ocen oddziaływania na środowisko oraz prawo ochrony środowiska.
Od ekspertów, którzy znajdą się na naszej liście, oczekiwać będziemy, poza teoretycznym przygotowaniem, również umiejętności wcielania w życie projektów z szerokiego spektrum zagadnień ekologicznych – powiedział na lutowej konferencji prasowej Przewodniczący Rady PIE, Senator RP Adam Graczyński.
Idea powołania ekspertów nie jest przejawem pozbawionego racji snobizmu, czy tworzenia fikcyjnych a dumnie brzmiących funkcji, lecz wymogiem wynikającym z wzrastającego z każdą chwilą zapotrzebowania na specjalistów w różnorodnych dziedzinach ekologii. Wiąże się to ściśle również z koniecznością dostosowania naszych norm prawnych do tych, które obowiązują w Unii Europejskiej.
Powołano już czternastu pierwszych ekspertów, po dwóch w każdej z siedmiu dyscyplin. W zakresie gospodarki wodno-ściekowej są to: prof. dr hab. Jan Suschka (Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej) i dr hab. Tadeusz Kowalski (Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej). W dziedzinie ochrony powietrza: prof. dr hab. Stanisław Hławiczka (Katowicki Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych) i prof. dr hab. Jan Konieczyński (Wydział Inżynier...