Kompleksowe uregulowania prawne przyczyniły się do stworzenia na Słowacji bardzo dobrego systemu recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. W ramach rozwiązań organizacyjnych powstał m.in. Fundusz Recyklingowy.
 
Duża w tym zasługa Automotive Industry Association (Związku Przemysłu Motoryzacyjnego – ZAP). Zaangażowanie tej organizacji jest przykładem odpowiedzialności społecznej biznesu, w tym przypadku za recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji. Bardzo dobrze rozwijający się od 2004 r. recykling pojazdów samochodowych wymaga jednak stałego monitoringu oraz dostosowywania się do zmieniających warunków. Niewyciąganie wniosków z bieżącej działalności systemu prowadzi do realizacji partykularnych interesów. A dotyczy to głównie wykorzystania Funduszu Recyklingowego w obszarze wsparcia dla systemu.
Bardzo ważną rolę w rozwiązywaniu problemów recyklingu pojazdów samochodowych w Słowacji odgrywa Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, który postawił sobie kilka celów. Jednym z nich jest informowanie na bieżąco o stanie recyklingu pojazdów samochodów w krajach europejskich oraz monitorowanie rozwiązań krajowych w okresie funkcjonowania systemu (od 2004 r.). Ponadto wnioskowanie o dokonywanie zmian w funkcjonowaniu systemu recykling samochodów oraz przeanalizowanie działania dyrektyw...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?