Segregujesz lub zamierzasz segregować odpady i chcesz to robić prawidłowo? Na początku wszystko wydawało ci się proste, ale z czasem zaczęło pojawiać się coraz więcej wątpliwości? W takim razie ?Słownik poprawnej segregacji? jest właśnie dla ciebie.

 

Ogromna większość produktów kupowanych przez nas w sklepach jest wykonana z tworzyw sztucznych, szkła, papieru oraz metali, czyli z materiałów, które możemy ponownie wykorzystać. Jednak aby móc te surowce odzyskać z zużytych wyrobów i ich opakowań, trzeba segregować odpady.

 

To nie wymysł, to korzyść

 

Bez odpowiedniej segregacji odpadów u źródła, czyli już w naszych domach, wszystkie odpady trafiałyby na składowiska. Selektywna zbiórka minimalizuje ilość składowanych odpadów, ponieważ większość z nich trafia do zakładów zajmujących się ich odzyskiem i recyklingiem. Zadaniem każdego z nas jest odpowiednie przygotowanie naszych odpadów do tych procesów, by zminimalizować straty w ich przetwarzaniu.

 

To właśnie dzięki segregacji możliwe jest późniejsze odzyskanie substancji lub materiałów zawartych w odpadach, a tym samym danie im tzw. drugiego życia za pośrednictwem nowych produktów, które zostaną z nich wytworzone.

 

Informacje na temat segregacji, dostępne na stronach urzędów gmin oraz miast czy też na ulotkach i broszurach publikowanych z myślą o mieszkańcach, su...