Technologia, która łączy
Dwie delegacje – z jednej strony różne, ale z drugiej bardzo podobne – odwiedziły w jeden lutowy tydzień Wodociągi Kieleckie. Okazało się, że szacunek dla nauki, technologii, wiedzy łączy młodszych i starszych, doświadczonych wyjadaczy gospodarczych z politykami, stolicę kraju ze stolicą województwa.
A pokazały to wszystko wodociągi. Pierwsi odwiedzili nas politycy. Z wizytą w Wodociągach Kieleckich gościł Ignacy Niemczycki, sekretarz stanu KPRM ds. europejskich, który m.in. odpowiada za prezydencję Polski w Unii Europejskiej, oraz poseł Trzeciej Drogi Rafał Kasprzyk. Były sympatyczne rozmowy przy stole, ale na mnie największe wrażenie zrobiła prezentacja głównej dyspozytorni naszego Systemu Monitoringu i Sterowania siecią (SMiS). Dobrze się zbiegło, bo dosłownie kilka dni wcześniej wymieniliśmy duże monitory tworzące ścianę wideo systemu na nowe, więc wizualizacja pracy naszych urządzeń robiła jeszcze lepsze wrażenie. Opowiadałem, jak to wszystko działa, po co i dlaczego, a wspomagali mnie nasi fachowcy od obsługi systemu SMiS i dyspozytorzy. Szczerze powiem, że spodziewałem się, iż nasi goście – po wcześniejszych rozmowach – będą spoglądali na zegarki i szukali pretekstu do wyjścia. Ja bym się nie obraził, wiem, jak to jest – podróż z Warszawy, cały dzień spotkań i innych aktywności w Kielcach, a na koniec...