Uniwersalny charakter koparko-ładowarki i jej mobilność powodują, że znajduje ona zastosowanie w wielu branżach. W dzisiejszych czasach maszyna ta służy do prac wykonywanych nie tylko przez firmy budowlane i drogowe, ale też przez służby komunalne.

Koparko-ładowarki to maszyny posiadające układ roboczy zarówno ładowarkowy, jak i koparkowy. Stosuje się je do prac ziemnych i załadunkowych oraz do wykonywania wykopów wąskoprzestrzennych. Jedną z najważniejszych ich zalet jest możliwość stabilnej i precyzyjnej pracy na różnych podłożach.

Wyposażenie, możliwości, ceny

Stały rozwój infrastruktury w naszym kraju wymusza zapotrzebowanie na maszyny budowlane, a szeroki wybór, z jakim mamy do czynienia, pozwala na dokładne dostosowanie sprzętu do wykonywanych prac. Mimo że w ostatnich latach polscy klienci zwracają się w stronę bardziej wyspecjalizowanych maszyn, to wciąż najpopularniejszym typem maszyny budowlanej w Polsce pozostaje właśnie koparko-ładowarka. Powód? Uniwersalność tej maszyny, która pozwala wykorzystać ją przy różnych pracach, co z kolei przekłada się na oszczędności ich użytkowników ? czy to w sektorze państwowym, czy prywatnym.

Jakie typy koparko-ładowarek dostępne są na rynku? Podstawowy podział wyróżnia dwie grupy: koparki sztywnoramowe oraz na równych kołach. Pod względem mocy zróżnicowanie jest już znacznie większe i waha się w przedziale od 30 do 120 KM. Maszyny te m...