Jeżeli chcemy zajmować się recyklingiem w sposób zorganizowany i na skalę przemysłową, to musimy mieć odpowiednie urządzenia. W recyklingu pojazdów samochodowych, odpadów elektrycznych i elektronicznych, opakowań, materiałów budowlanych, tworzyw sztucznych, tekstyliów i wykładzin oraz odpadów komunalnych, przemysłowych i wielkogabarytowych z pomocą przychodzi nam technika.

Zakłady przetwarzania i recyklingu odpadów są kapitałochłonne oraz kosztowne w obsłudze. Rynek europejski obfituje w maszyny i urządzenia do obróbki odpadów przemysłowych oraz komunalnych. Producenci proponują szeroką gamę produktów służących do rozdrabniania.
Rozwiązania te oferują ekonomiczne urządzenia do procesu rozdrabniania oraz szerokie zastosowanie do rozdzielania różnych produktów. Oferta rynkowa daje możliwości nabycia urządzeń do rozdrabniania następujących odpadów: złomu metali kolorowych i niekolorowych (np. żelaza, miedzi, aluminium), odpadów z drewna i tworzyw sztucznych, odpadów niebezpiecznych, urządzeń chłodniczych, pojazdów samochodowych (np. po wymontowaniu „wnętrza”), części samochodowych, opon i rur gumowych, sprzętu RTV i AGD, złomu elektronicznego i elektrycznego, odpadów budowlanych i pochodzących z wyburzeń itp. Proces rozdrabniania ma na celu zmniejszenie objętości, odzyskiwanie surowca wtórnego oraz pozyskiwanie energii.

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?