Dwie miejskie spółki komunalne planują wykorzystać wodę technologiczną odzyskiwaną w oczyszczalni ścieków Płaszów do mycia krakowskich ulic. 
Porozumienie zakładające wdrożenie gospodarki o obiegu zamkniętym podpisały Wodociągi Miasta Krakowa i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Woda technologiczna z oczyszczalni nie nadaje się do spożycia, jednak dzięki zastosowanym procesom nie stanowi zagrożenia sanitarnego. Woda technologiczna uzyskiwana poprzez poddanie oczyszczonych ścieków procesowi dodatkowej filtracji i dezynfekcji wykorzystywana jest również do celów technologicznych w oczyszczalniach ścieków i spalarni osadów w Krakowie. Dzięki niej w krakowskich oczyszczalniach, roczne zużycie wody pitnej wykorzystywanej przez te obiekty zmniejszyło się o ok. 500 tys. m3.
Układ odnowy wody jest ciągle rozwijany dla poszerzenia możliwości jej stosowania w kolejnych procesach. Obecnie składa się z ujęcia ścieków oczyszczonych, filtrów wstępnych, hydroforu, filtru samopłuczącego, dezynfekcji lampą UV, sieci wody technologicznej oraz zbiornika wyrównawczego z uzupełniającą dezynfekcją.