Wertykalne ogrody (fr. le Mur Végétal) Patricka Blanca szturmem zdobyły świat współczesnej architektury krajobrazu. Są nowoczesne, inspirujące i stanowią element proekologicznego projektowania przestrzeni. Nic więc dziwnego, że w ciągu ostatnich lat obserwujemy ich rosnącą popularność na całym świecie.

 

Wertykalne ogrody to nie tylko pokryte zielenią fasady budynków, ale również ?żywe obrazy? we wnętrzach ? prywatnych apartamentach, hotelowych holach, galeriach handlowych czy biurowcach. Zielone ściany wkroczyły na dobre również do architektury wnętrz.

Zieleń to istotny element zrównoważonego rozwoju i obecnie stanowi jeden z ważniejszych czynników wpływających na atrakcyjność i jakość życia w danym miejscu. Rosnąca wśród społeczeństwa ekoświadomość sprawia, że obecność roślin wokół nas staje się coraz bardziej pożądana. Nawet wśród trendów w wystroju wnętrz wciąż utrzymuje się moda na motywy roślinne ? na tekstyliach, obrazach, fototapetach czy w postaci samych roślin doniczkowych.

Z kolei żyjące ściany zaliczane są do ekologicznych rozwiązań, które obok zielonych dachów wymienia się jako istotne dla ekorozwoju praktyki. Dodatkowo są ciekawe i różnorodne wizualnie oraz wprowadzają do przestrzeni element naturalnej dynamiki i dzikości. Ich estetyka przyciąga wzrok i niezmiennie zachwyca. Wszystko to sprawia, że wertykalne ogrody doskonale wpasowują się w obowiązujące trendy, co sprzyja intensywnemu rozwojowi...