Wrocławskie założenia zieleni
Wrocław od dawna nazywany jest miastem zieleni. Slogan stworzony w przeszłości funkcjonuje w świadomości mieszkańców do dziś. Imponujące i zaskakujące jest to, że znajduje on również uzasadnienie w danych statystycznych.
Prawie 50 ogólnodostępnych parków miejskich, ponad 100 zieleńców i bulwarów, zieleń obiektów sportowych, nadrzecznych i leśnych – to jeszcze nie wszystkie składniki tworzące obraz, który turyści często zapisują w swej pamięci. Sami mieszkańcy, w swojej ocenie są może trochę bardziej krytyczni, ale z pewnością coraz częściej dostrzegają wpływ zieleni na jakość życia w mieście. Tereny zieleni ze względu na swoją specyfikę – dynamiczne zmiany zachodzące w ramach pór roku i nietrwałość względem czasu – wymagają prowadzenia systematycznych prac pielęgnacyjnych i naprawczych. Pokaźny dorobek, a także zasoby zieleni, jakie miasto otrzymało w spadku po poprzednich mieszkańcach, wymagają zatem projektowania, inwestowania i utrzymania na akceptowalnym poziomie.
Zarząd Zieleni Miejskiej
Pod nadzorem ZZM znajduje się ok. 39% ogólnej powierzchni terenów zieleni miasta, w tym: parki, zieleńce, zieleń przyuliczna, parki leśne i tereny związane z gospodarką leśną, lasy komunalne, znaczna część terenów rolnych i inne. Wszystkie roboty wykonywane na tych ...