O Chelsea w Polsce
Trzecia z kolei konferencja organizowana przez ogólnopolskie Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu z siedzibą w Krakowie odbędzie się pod hasłem „Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka. Chelsea Flower Show – współczesne projektowanie ogrodów” 18 marca br. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wśród prelegentów tegorocznej edycji znajdą się projektanci zwycięskich założeń, m.in. Andy Sturegon, Jo Thompson i Mark Gregory, którzy prezentowali swoje pokazowe aranżacje na Chelsea Flower Show w 2010 r. Organizatorzy, mają nadzieję, że dzięki temu spotkaniu uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z tą jedną z najbardziej znanych imprez branżowych w Europie.
 
Gardenia i Miejska Sztuka Ogrodowa 2011
W ramach Targów Gardenia, organizowanych w Poznaniu od 25 do 27 lutego br., już po raz piąty miłośnicy zieleni i ogrodów będą mogli wymienić się doświadczeniami, przeprowadzić rozmowy handlowe oraz zapoznać się z nowymi informacjami. Wśród wystawców znajdą się zarówno szkółkarze z całej Polski, osoby odpowiedzialne za publiczne tereny zieleni, architekci krajobrazu, jak i właściciele oraz pracownicy centrów handlowych. Wszyscy zainteresowani branżą ogrodniczą będą mogli również zapoznać się z nowościami i trendami związanymi z rozpoczynającym się sezonem ogrodniczym. Podczas pierwszego dnia Targów Gardenia odbędzie się także piąta edycja seminarium „Miejska Sztuka Ogrodowa”, którego organizatorem jest redakcja „Zieleni Miejskiej” we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Tematem przewodnim spotkania ma być zieleń na terenach rekreacyjnych i sportowych. Podczas seminarium zamierzamy odpowiedzieć na pytanie, czym powinny się charakteryzować tego typu obszary, aby iść z duchem czasu i zaspokajać coraz większe oczekiwania ludzi, także w kontekście zbliżającego się Euro 2012. Podczas spotkania zostanie przedstawionych wiele przykładów z kraju i zagranicy. Prelegentami będą naukowcy z różnych regionów Polski oraz praktycy. Seminarium poprowadzi dr hab. Piotr Urbański, profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dziekan Wydziału Ogrodniczego. Wstęp na seminarium jest bezpłatny. Jak co roku wezmą w nim udział zarządcy terenów zieleni, wykonawcy, ogrodnicy i architekci krajobrazu.
 
Ogrody XXI wieku
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów w br. organizować będzie cykl seminariów pt.: „Ogrody XXI wieku – nowe technologie, nowe możliwości”. Te cykliczne spotkania mają przede wszystkim na celu wymianę informacji pomiędzy różnymi środowiskami pracującymi na rzecz rozwoju zielonej branży (naukowcy, producenci i wykonawcy). Organizowane są one od ośmiu lat w największych miastach Polski i dotyczą różnorodnej tematyki. W tym roku wykład nowoczesne technologie poprowadzi prezes OSTO, Mariusz Dabrowski. Przedstawi on innowacyjne technologie i metody wprowadzane na świecie. Udział w seminariach, które odbędą się w okresie od stycznia do marca br., jest bezpłatny. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.osto.pl.