Proces demontażu pojazdów samochodowych uzależniony jest od wielu czynników związanych z wyposażeniem zakładów zajmujących się samochodami wycofanymi z eksploatacji (SWE).
 
Rozporządzenie Ministra Gospodarki z 29 czerwca 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie minimalnych wymagań dla stacji demontażu oraz sposobu demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji (DzU nr 128, poz. 892) reguluje podstawowe działania w zakresie recyklingu aut i prawnie określa obszary działania. Na terenie stacji demontażu muszą być wyodrębnione sektory przyjmowania pojazdów, ich magazynowania, usuwania z pojazdów elementów i substancji niebezpiecznych (w tym płynów), demontażu z pojazdów przedmiotów wyposażenia i części nadających się do ponownego użycia oraz elementów (w tym odpadów) nadających się do odzysku, recyklingu albo unieszkodliwienia. Ponadto na stacji należy wyodrębnić sektory magazynowania wymontowanych z pojazdów przedmiotów wyposażenia i części nadających się do ponownego użycia, a także odpadów pochodzących z demontażu pojazdów.
 
Przyjmowanie SWE
Przedsiębiorca prowadzący stację demontażu jest obowiązany do przyjęcia każdego pojazdu wycofanego z eksploatacji, który posiada cechy identyfikacyjne. Po przyjęciu pojazdu do demontażu zakład unieważnia dow&oac...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?