Idealnie utrzymane pole golfowe charakteryzuje się nienagannie przyciętą, dobrze nawilżoną trawą, pięknymi, zadbanymi zagajnikami oraz otaczającą dołki roślinnością. Niezwykle trudno jest utrzymać tak ogromny teren w stanie wzorowym przez cały rok, aby czerpać z niego korzyści finansowe.
 
Należy pamiętać, że utrzymanie pola golfowego to efekt ciężkiej pracy greenkeepera, który odpowiada za zachowanie właściwego standardu jakosci zasadzonych roślin oraz posianej trawy.
 
Przygotowanie agrotechniczne gleby i zasiew
 Kiedy teren przeznaczony pod pole golfowe jest już odpowiednio ukształtowany, następuje etap przygotowania gleby do zasiewu. W tym celu dokonuje się wzbogacenia jej w składniki mineralne, nawozi się ją oraz wygładza powierzchnię. Istotne jest indywidualne podejście do każdego dołka, ponieważ różne warunki glebowe wymagają różnego trybu przygotowania terenu pod wysianie odpowiedniej mieszanki. Dobór nasion stosowanych do wysiewu następuje wg specyfikacji architekta pola. Ewentualna weryfikacja musi być zgodna z miejscowymi warunkami glebowymi. Greeny, ze względu na specyficzne wymagania, często siane są ręcznie lub za pomocą siewników. Zapewnia to dokładne wykonanie projektu oraz sprawia, że przestrzeń wokół samego dołka będzie na najwyższym poziomie, tym bardziej że każdy centymetr terenu ma znaczenie. Sama...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?