1 / 3

Do końca roku PKP  Polskie Linie Kolejowe zamontują stojaki rowerowe przy blisko 300 stacjach i przystankach. Dzięki temu pasażerowie będą mieli do dyspozycji łącznie już 700 lokalizacji, gdzie będą mogli zostawić rower i przesiąść się do pociągu.

Akcję montażu stojaków rowerowych przy stacjach kolejowych poprzedził wpis na oficjalnym fanpage’u PKP, który pojawił się na Facebooku zimą ubiegłego roku. Apel: „Słuchajcie jest ważna sprawa. Chcemy, aby każdy z Was wypowiedział się, przy których stacjach brakuje stojaków rowerowych. Jeśli uważacie, że przy Waszej stacji powinny znajdować się stojaki prosimy o komentarz” – zapoczątkował lawinę zgłoszeń lokalizacji, gdzie powinny stanąć stojaki.

– W akcję włączyli się nie tylko pasażerowie codziennie dojeżdżający rowerem do stacji kolejowej, ale też lokalne stowarzyszenia i środowiska cyklistów. W sumie ankietę zobaczyły ponad 44 tys. osób, a udostępniano ją 136 razy. – informuje Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Stacje na rowery we wszystkich województwach

Na liście liczącej blisko 300 stacji i przystanków, gdzie PKP w tym roku zamontuje stojaki  jest m.in.: Słupsk, Warszawa i Łódź. Nie zapomniano również o mniejszych miejscowościach, w których również pojawią się stojaki. Wśród nich są m.in.: Szymankowo, Witaszyce czy Sokółka. Lista obejmuje wszystkie 16 województw.

Nowe stojaki, montowane po kilka, jak najbliżej peronów, przybiorą kształt odwróconej litery „U”. Taka forma najlepiej zabezpiecza rower przed jego kradzieżą – rower można bezpiecznie przypiąć w dowolnym miejscu ramy.

W ubiegłym roku PKP postawiło stojaki rowerowe w ponad 400 lokalizacjach w całej Polsce. Montaż w kolejnych 300 miejscach będzie prowadzony w 2015 r.  Koszt zaplanowanych prac na ten rok to ponad 500 tys. zł. Akcja się nie kończy – PKP Polskie Linie Kolejowe już planują kolejne miejsca pozwalające bezpiecznie zostawić rower i wsiąść do pociągu, by kontynuować swą podróż.

Najlepszym sposobem na poruszanie się po mieście jest:

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj