Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Początki prac nad programem rowerowej trasy Blue Valley

Początki prac nad programem rowerowej trasy Blue Valley
Bartłomiej Leśniewski
14.06.2024, o godz. 10:21
czas czytania: około 2 minut
0

Przetarg na opracowanie projektu ponad 60 km dróg rowerowych wzdłuż Wisły ogłosił Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich (ŚZDW). To jeden z elementów ponadregionalnego projektu Blue Valley, zakładającego poprawę infrastruktury turystycznej w dolinie Wisły.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

W programie uczestniczy 70 jednostek samorządu terytorialnego.

Trasy na wałach przeciwpowodziowych

Jak poinformował Michał Trzebiński, naczelnik wydziału inżynierii ruchu w ŚZDW i jeden z kierowników projektu Blue Valley, w regionie świętokrzyskim planowane jest utworzenie ponad 60 km tras rowerowych od okolic miejscowości Kółko Żabieckie (gmina Pacanów) po Zawichost. Drogi mają przebiegać m.in. na wałach przeciwpowodziowych. Projekt przewiduje również powstanie czterech miejsc obsługi rowerzystów w Sandomierzu, Połańcu oraz gminach Pacanów i Koprzywnica.

Projekt przewiduje również powstanie sześciu miejsc obsługi kamperów (MOK) m.in. w Tokarni, Wiślicy i Umianowicach, a także trzynaście miejsc przyjaznych kajakarzom (MPK) zlokalizowanych wzdłuż rzeki Nidy i jej dopływów.

W ramach przetargu ma zostać opracowana tzw. koncepcja programowo-przestrzenna, która jest potrzebna, aby ubiegać się o dofinansowanie inwestycji. Dokument ma być gotowy w ciągu pół roku od podpisania umowy.

O Blue Valley

Szlak Blue Valley ma przebiegać przez cztery województwa: podkarpackie, lubelskie, mazowieckie oraz świętokrzyskie. Przy współpracy Wód Polskich i około 70 samorządów planowane jest utworzenie ok. 600 km dróg rowerowych. Szlak będzie się składać także z przystosowanej dla kajakarzy infrastruktury wodnej wzdłuż Wisły i jej dopływów, tj. Sanu, Wieprza, Chodelki, Wyżnicy, Nidy, a także miejsc postojowych dla turystów kamperowych.

Docelowo inwestycje mają zostać zrealizowane do 2027 roku. Przybliżona wartość projektu to 165 mln euro. Jego realizacja ma być współfinansowana z funduszy unijnych.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024