Podręcznik „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju w Polsce” wydany przez Fundację Sendzimira został wyróżniony w konkursie „Na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej” towarzyszącym XVII Wrocławskim Targom Książki Naukowej.

Kapituła konkursowa doceniła dbałość o szatę graficzną, mającą ułatwić posługiwanie się książką. Każda z części publikacji – Podstawy, Biznes, Samorząd Lokalny oraz Konsument i Obywatel – została oznaczona kolorowymi „fiszkami”, które ułatwiają natychmiastowy dostęp do każdej z części bez konieczności zaglądania do spisu treści. Również studia przypadku oraz narzędzia praktyczne towarzyszące każdemu rozdziałowi zostały wyróżnione graficznie. Zerkając na nieparzyste strony książki, czytelnik może błyskawicznie zorientować się, który rozdział aktualnie przegląda. Co więcej, książka została wydrukowana na papierze
z recyklingu.

„Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju w Polsce” to pierwszy polski podręcznik, który przedstawia tematykę zrównoważonego rozwoju w kompleksowy sposób, przedstawiając poruszane tematy od strony zarówno ekonomicznej, jak i społecznej oraz środowiskowej. Duży nacisk położono na praktyczny charakter przekazywanej wiedzy, w tym na omówienie konkretnych narzędzi.  Jak w recenzji książki napisał prof. Ryszard Janikowski: „Do tej pory na rynku księgarskim nie ma żadnej odpowiedniej pozycji w tym zakresie o charakterze podręcznikowym. Recenzowana praca znakomicie wypełnia tą lukę.”

Oprócz tradycyjnej książki, publikacja została przygotowana również w formie e-book – można ją przeczytać na stronie www.sendzimir.org.pl/podrecznik

Fundacja Sendzimira jest wiodącą organizacją działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce. Od 14 lat inicjuje i wspiera projekty edukacyjne, badawcze i praktyczne mające na celu rozwiązywanie złożonych problemów środowiskowych, gospodarczych i społecznych. Współpracuje w tym celu  z firmami, samorządami, organizacjami pozarządowymi, społecznościami lokalnymi oraz środowiskiem akademickim. Fundacja Sendzimira od 14 lat organizuje Akademię Letnią „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju”. W 2010 r. wydała pierwszy polski podręcznik zrównoważonego rozwoju „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju w Polsce”, wydaje także czasopismo „Zrównoważony rozwój. Zastosowania”. Fundacja należy do międzynarodowej sieci AtKisson Group, zrzeszającej ekspertów i organizacje pracujące na rzecz zrównoważonego rozwoju.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj