1 / 63

Najnowsze produkty, technologie i rozwiązania z zakresu ochrony środowiska i branży komunalnej można zobaczyć od środy w Poznaniu. Targi Pol-Eco System trwają do piątku.

Hasłem wiodącym tegorocznych targów Pol-Eco System jest „Zrównoważona gospodarka odpadami – dla ludzi, zdrowia i środowiska”. Z tego względu na stoiskach dominują efektywne rozwiązania wykorzystywane w zakładach przetwarzania odpadów i sortowniach, myjki do pojemników na odpady, ekologiczne śmieciarki przystosowane do odbioru i transportu nowych frakcji surowców.

Nie zabrakło szerokiej oferty samochodów elektrycznych, maszyn do pielęgnacji zieleni w miastach oraz obsługi terenów użyteczności publicznej. Znaleźć można również rozwiązania z branży ochrony powietrza, gospodarki wodnościekowej i odnawialnych źródeł energii.

Targi organizowane nieprzerwanie od 31 lat jak zwykle skupiają przedstawicieli instytucji legislacyjnych, samorządów, reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z ochroną środowiska oraz gospodarką komunalną.

Pol-Eco System są doskonałym miejscem do dyskusji i wymiany poglądów na tematy najbardziej nurtujące sektor ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Rangę wydarzeniu dodają konferencje towarzyszące ekspozycji targowej. Swoją 23 edycję ma w tym roku kongres Envicon Environment, który rozpoczyna się drugiego dnia targów. Konferencja jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń dotyczących szeroko pojętej ochrony środowiska.

Integralną częścią targów jest też przestrzeń konferencyjno-wystawiennicza “EkoSfera” współorganizowana przez Ministerstwo Środowiska, NFOŚiGW oraz Grupę MTP.

Czytaj więcej

Skomentuj