Ten rok będzie przełomowy dla targów Pol-Eco-System. Od teraz będą one odbywać się dwukrotnie w przeciągu dwunastu miesięcy. Raz klasycznie – jesienią, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz na wiosnę, w Katowicach jako “Pol-Eco-System Silesia”.

Pierwsze targi Pol-Eco-System Silesia odbędą się w dniach 20-22 kwietnia 2016 r. na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Tematem przewodnim będzie rewitalizacja terenów poprzemysłowych, ale nie zabraknie zagadnień związanych z odpadami czy recyklingiem. Śląska edycja imprezy powstała z inicjatywy organizatora – Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zobacz Zobacz targi Pol-Eco-System 2015 od środka! [DUŻO ZDJĘĆ]

Zakres ekspozycji Pol-Eco-System Silesia w Katowicach obejmować będzie zagadnienia związane z problematyką rewitalizacji obszarów miejskich, odpady i recykling, gospodarkę komunalną, energią odnawialną i technologie ochrony środowiska. Partnerem merytorycznym kwietniowej odsłony targów Pol-Eco-System Silesia jest Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych z Katowic. Tematem przewodnim wydarzenia jest odnowa zdegradowanych obszarów miejskich oraz zagospodarowanie obiektów i terenów poprzemysłowych.

Głównym punktem targów Pol-Eco-System Silesia będzie konferencja pt. „Błękitno-zielona infrastruktura w miastach” dedykowana dla osób odpowiedzialnych za infrastrukturę zieloną, gospodarkę wodną (wody opadowe), adaptację do zmian klimatu, oraz do architektów i urbanistów.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. ciekawe, ciekawe, z tego co wiem branża raczej optowała za tym aby poznańskie targi odbywały się co drugi rok. A tu taki skok w drugą stronę 🙂

Skomentuj