PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Pół miliona zł na małą retencję. Nabór wniosków w Gliwicach

Pół miliona zł na małą retencję. Nabór wniosków w Gliwicach
R.G.
26.07.2022, o godz. 9:05
czas czytania: około 2 minut
0

W ramach programu "Mój deszcz" ogłoszonego przez władze samorządowe Miasta Gliwice pozyskać można m.in. dofinansowanie do budowy zbiorników małej retencji na prywatnych posesjach. W tym roku nowością jest natomiast możliwość pozyskania dofinansowania budowy zbiorników na działkach z altankami.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Wystartowała 2. edycja gliwickiego programu promującego małą retencję pod nazwą „Mój deszcz”. Podobnie jak przed rokiem, w ramach obecnego naboru, składając wniosek uzyskać można nawet 4 tysiące zł jednorazowego dofinansowania na wykonanie zbiorników podziemnych i naziemnych (w tym dekoracyjnych), służących gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych oraz roztopowych przy prywatnych domach.

Zbiorniki także na działkach

Nowością jest natomiast dotacja w wysokości do 500 zł na wykonanie takich zbiorników na terenie rodzinnych ogrodów działkowych, na działkach zabudowanych altaną. Na realizację programu „Mój deszcz”, gliwicki samorząd przeznaczył pół miliona złotych. To spełnienie jednego z założeń Planu Adaptacji Miasta Gliwice do zmian klimatu. Wnioski można składać do 12 sierpnia br., do godz. 15.00.

Kto i o co może wnioskować?

Wnioski składać mogą osoby prywatne – mieszkańcy Gliwic, działkowcy z rodzinnych ogrodów działkowych, wspólnoty mieszkaniowe i osoby prawne niedziałające w celu osiągnięcia zysku (z wyłączeniem jednostek sektora finansów publicznych będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi).

Pieniądze z programu można przeznaczyć na pokrycie maksimum 85% kosztów poniesionych na zakup, wykonanie i montaż elementów zbiornika podziemnego lub naziemnego o pojemności do 10 m3 (również dekoracyjnego). Natomiast w przypadku wykonania zbiornika podziemnego z przelewem do odbiorników kanalizacji deszczowej lub kanalizacji ogólnospławnej, konieczne jest uzyskanie  warunków od gestora sieci. A gdy nadmiar wody odprowadzany będzie do rowu, potoku czy rzeki, wymagane jest uzyskanie zgody wodnoprawnej na podstawie przepisów ustawy Prawo wodne.

Do 4 tysięcy lub 500 zł

W ramach naboru możliwe jest pozyskanie maksymalnie 4 tys. zł jednorazowego wsparcia w przypadku mieszkańców, wspólnot mieszkaniowych i osób prawnych niedziałających w celu osiągnięcia zysku oraz maksymalnie 500 zł w przypadku działkowców z rodzinnych ogrodów działkowych. Przy czym obowiązuje zakaz podwójnego finansowania, czyli dotacja nie może pokrywać wydatków przeznaczonych na ten sam cel finansowanych z innych bezzwrotnych źródeł. Dotacje będą wypłacane przez miasto po zakończeniu realizacji zadania i po przyjęciu prawidłowego rozliczenia.

Gdzie i jak składać wniosek?

Wnioski składać można w formie papierowej – osobiście w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Gliwicach lub w sekretariacie Wydziału Gospodarowania Wodami UM, albo wysyłając je pocztą na adres Wydziału Gospodarowania Wodami UM.
Można tez składać je w formie elektronicznej wysyłając skan wypełnionego i podpisanego wniosku wraz z załącznikami na e-mail: [email protected]. Formularze wniosków o udzielenie dotacji znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach, w Wirtualnym Biurze Obsługi w dziale Formularze do pobrania.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024