Cztery pojazdy zasilane prądem zakupiła Komenda Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Ich koszt to 670 tys. zł, z czego ponad 470 tys. zł to środki przekazane przez WFOŚiGW w Szczecinie, który stawia na rozwój elektromobilności.

– To auta nie tylko nowoczesne, ale przede wszystkim przyjazne środowisku. Dzięki samochodom, kupionym w ramach realizowanej wspólnie przez Komendę i Fundusz kampanii „Ekologicznie na czterech kółkach” rocznie zmniejszona zostanie emisja dwutlenku węgla do atmosfery o niemal pół tony – mówi Paweł Mirowski, prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Jednym z nowo zakupionych pojazdów jest Nissan e-NV200, który będzie wykorzystywany do przewozu psów służbowych, pracujących w Wydziale Prewencji KWP m.in. w ramach służby patrolowej. Elektryczne samochody będą mogły wjeżdżać na tereny, gdzie zabronione jest korzystanie z silników spalinowych.

Trzy kolejne to osobowe auta Nissan Leaf. Jeden z nich zostanie przekazany do Wydziału Ruchu Drogowego KWP i będzie wykorzystywany do nadzoru bezpieczeństwa ruchu drogowego. Z innych skorzystają policjanci Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie oraz Komendy Powiatowej w Szczecinku. Dodatkowo kupiono też trzy naścienne stacje ładowania.

Do tej pory szczeciński Fundusz wsparł zakup 21 pojazdów elektrycznych i 9 stacji ładowania m.in. w Gminie Miasto Szczecin, Straży Miejskiej w Kołobrzegu czy Uzdrowisku Świnoujście. Łączna wartość zakupionych pojazdów to ponad 3 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Funduszu wyniosło prawie 2 mln zł

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj